Peklo / New Jersey Devils / Odveta je zde, Devils přivítají v Retro dresech Capitals

Odveta je zde, Devils přivítají v Retro dresech Capitals

Noc z pátku na sobotu přinese start ďábelské domácí šňůry. Ďáblové se po šestizápasovém venkovním tripu vrací na led před vlastní fanoušky a jako první je čeká velmi pikantní dvojzápas. V sobotu v 1:00 SEČ totiž parta kolem trenéra Ruffa přivítá Washington Capitals, na nějž rozhodně nemá v této sezoně nejlepší vzpomínky.

V doposud odehraných letošních střetnutích Devils nad Capitals ani jednou nedokázali zvítězit, nejsvětlejší vzpomínkou je pro ně prohra v prodloužení. Je tedy jasné, že mají svému nadcházejícímu soupeři co vracet. 

Historicky se aby týmy potkávaly pravidelně, dnes to bude již 225 zápas. V těch předešlých dominovali Capitals se zápasovou bilancí 119-77-13-15.

Nejproduktivnějším hráčem prvního týmu tabulky Východní divize je Nicklas Bäckström s 38 body (13+25), tabulce střelců Washingtonu dominuje ruský rodák Alex Ovečkin (18+10). Český útočník Jakub Vrána, nejméně oblíbený u fanoušků Devils, je zatím na 23 bodech (10+13).

Novinky z kabin 

 • Podle informací trenéra Ruffa, se Nico Hischier rychle zotavuje a měl by brzy zasáhnout do zápasů
 • Nikita Gusev, který byl včera umístěn an listinu Waivers, nebyl jiným týmem vybrán a s největší pravděpodobností poputuje na farmu (Binghamton Devils)
 • Washington byl prvním týmem v letošní sezoně, proti kterému se střelci Ďáblů nedokázali prosadit.
 • V dresu Devils se proti Capitals daří především Pavlu Zachovi (1G a 3A) a stejně je na tom v počtu kanadských bodů i Travis Zajac (4A). Pavel Zacha by tak mohl zlomit svou smůlu v počtu kanadských bodů, neboť v posledních třech zápasech nezískal ani jeden.
 • Pavel Zacha navíc dnes v noci nastoupí do svého 300. utkání v NHL
 • Na opačné straně kluziště si obránci Ďáblů musí dávat pozor na Jevgenije Kuzněcova (2G a 5A) a Alexe Ovečkina (5G a 6A).
 • Nadcházející dvojzápas bude posledním střetnutím těchto dvou týmů v letošní sezoně
 • Nejnovější přírůstek do ďábelského týmu – Tyce Thomson – si s největší pravděpodobností bude muset na svůj debut ještě chvíli počkat.
 • Sobotní zápas je třetím duelem na venkovním tripu Washingtonu. Prozatím Capitals nebodovali, dvakrát je o body připravil New York Islanders.

Předpokládané sestavy

Devils: Blackwood (Wedgewood) – Smith, Severson, Kulikov, Subban, Murray, Vatanen – Bratt, Zajac, Šarangovič – Kuokkanen, Hughes, Palmieri – Wood, Zacha, Johnsson – Malcev, McLeod, Boqvist

Capitals: Vaněček (Varlamov) – Dillon, Carlson, Orlov, Schultz, Chara, Jensen – Ovečkin, Kuzněcov, Oshie – Sheary, Bäckström, Wilson – Vrána, Eller, Sprong – Hagelin, Dowd, Hathaway

Tipovačka


  ----------------------------------------

  ----------------------------------------

  ----------------------------------------

  ----------------------------------------

  ----------------------------------------

  ----------------------------------------

  Průběžné pořadí Tipovačky naleznete ZDE.
  Kompletní pravidla naší Tipovačky naleznete ZDE.

  Čtěte také

  Tento týden nás čeká boj o řeku Hudson, dnes bitva č. 1

  Devils a Rangers mají před sebou sérii čtyř zápasů, které budou zároveň posledními vzájemnými v této sezoně. Za sebou mají tyto týmy již předešlá čtyři klání, ve kterých se dělily body rovným dílem. Každý tým vyhrál po dvou utkáních, paradoxně vždy na kluzišti soupeře. Předchozí 4 utkání vypadala následovně: 🟢 19. ledna 2021 | NYR …