Peklo / Ohlasy / Ďáblové v této sezoně na Capitals nevyzráli…

Ďáblové v této sezoně na Capitals nevyzráli…

Letošní série mezi Capitals a Devils je u konce. Tyto týmy měly mezi sebou naplánováno celkem 8 střetnutí. Ani v jednom z nich bohužel Ďáblové nedokázali zvítězit. Celková bilance je 0-6-2, což znamená, že Devils z 8 utkání vytěžili dva body. Nutno však podotknout, že ne všechny zápasy vypadali jednoznačně, ba naopak. Když se vrátíme ke včerejšímu výkonu, Devils byli velmi vyrovnaným soupeřem ne-li lepším.

Svého soupeře dokázali přehrát, přebruslit, přestřílet (39-19) a vytvořit si více gólových příležitostí. Jediné co včerejšímu utkání chybělo, bylo vstřelení více branek, než vstřelil soupeř a v tomto duchu byly vedeny také pozápasové rozhovory.

“Je těžké když hrajete dobře, máte střely, máte rychlost a příležitosti, pak se ale jeden puk špatně odrazí a skončí ve vaší síti, vystihl obraz včerejší hry Ryan Murray, čímž narážel na druhý gól Caps, kterým obrátili vývoj utkání ve svůj prospěch. “Při pohledu na to, jak dobře jsme hráli, tak jsme očekávali, že zvítězíme. Byla to těžká noc,” uzavřel autor celkem 3 asistencí nasbíraných v sérii proti Washigtonu.

“Dnešní zápas byl zápasem, kdy máte vstřelit šest nebo sedm branek, ale neměli jsme schopnost toto dokončit. To naši mladí hráči musí pochopit,” dodal k nízké produktivitě trenér Ruff.

“Myslím, že to byla od nás dnes nejlepší hra proti Capitals,” hodnotí Travis Zajac, který vstřelil v posledním klání dvě branky. “Prostě jsme neskončili jako vítězové. Myslím si, že ve všech třech třetinách jsme byli ve hře 5na5 lepším týmem a je škoda, že jsme za to nebyli odměněni,” dodal Zajac.

Devils byli lepší ve hře 5na5, avšak za neúspěchem stály opět přesilovky resp. oslabení. Devils obdrželi jednu branku v oslabení, druhou bohužel ve vlastní přesilové hře.

“Myslím, že dneska chtěl být každý hráč rozdílový. Můžeme se soustředit na individuální chyby, které nás stály 3 nebo 4 branky, nebo se můžeme soustředit na ty dobré věci, které se klukům podařily – přes 30 střel, dominance v držení puku a vytvořených šancích, ale chybělo nám zakončení. Věřím však v to co děláme, a že se dostaneme tam, kam chceme,” řekl Ruff.

Včerejší utkání však ukázalo rozdíl mezi těmito dvěma soupeři. Na jedné straně vyzrálý, sehraný tým Capitals, který bude útočit opět na nejvyšší příčky. Proti němu mladý a dravý tým plný elánu, avšak s chybějícími zkušenostmi především ve finální fázi spolu s jednoduchými ztrátami a menším důrazem v obraně, které takový soupeř zákonitě trestá.

Zajímavosti ze včerejšího utkání:

  • Do zápasu nenastoupil Kyle Palmieri a jak potvrdil i jeho agent, jedná se o tradu!
  • Jack Hughes ukončil 8zápasový bodový půst, když si včera připsal asistenci u gólu Sharangoviche.
  • Devils možná našli skrytý klenot v podobě Ryana Murrayho. Ten ve 3 posledních zápasech nasbíral 6 asistencí a v statistice +/- mu svítí +6.
  • Rozjíždí se také Jesper Bratt, který má z posledních 11 utkání 9 bodů (3+6)

Do akce se vracíme ve středu v noci od 1:00 proti Buffalu!

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins