Peklo / Ohlasy / Devils opět nedokázali doma vyzrát na Sabres

Devils opět nedokázali doma vyzrát na Sabres

Opět se potvrdilo to, že Ďáblové mají v této sezoně svá tmavá místa, ze kterých se nemůžou dostat. Na začátku týdne skončila černá série proti Capitals, proti kterým Devils nedokázali získat ani jeden zápas za dva body z celkových 8 a pomohli tak Washingtonu vytvořit jejich klubový rekord.

Druhá černá série se rýsuje v podobě Sabres a zápasy v Prudential Center. Před nočním zápasem byla bilance 1-2-0, po nočním utkání už je 1-3-0 a potvrzuje se tak pravidlo, které říká, že se Ďáblům na domácím kluzišti opravdu nedaří.

První dvě třetiny včerejšího utkání však vypadaly nadějně. Devils šli do rychlého vedení v čase 4:22 a svoji první přihrávku si připsal ve svém prvním startu Tyce Thomson, který se v prvním zápase prezentoval velice sympaticky. Svojí asistencí v čase 4:22 se zařadil na 5. místo v žebříčku hráčů Devils s nejrychleji získaným bodem.

Dvěma brankami pak Sabres vývoj utkání otočili, a když už to vypadalo, že půjdeme do šatny s deficitem jedné branky, v poslední sekundě naservíroval Pavel Zacha puk do prázdné branky pro Jespera Bratta. Ve druhém klání přidal každý tým po jedné brance no a do toho finálního se šlo za nerozhodného stavu. No a ve třetí třetině stačila přesilová hra k tomu, aby Sabres opět překlopili vedení ve svůj prospěch a bylo rozhodnuto.

“Puk jsme měli skoro vždy na svých hokejkách při inkasovaných gólech. Za tyto chyby jsme draze zaplatili,” shrnul vývoj utkání kouč Lindy Ruff. “Když se dnes podíváte na naše vedení puku a téměř na každý gól Buffala, byl puk v našem držení a my jsme ho otáčeli zpět,” rozebíral dále trenér Ruff a narážel na chyby při rozehrávkách Johnssona, Smithe nebo Zajaca, kteří nedokázali dostat puky do středního pásma.

Chyby v podání zkušených hráčů Johnssona a Zajaca by se stávat neměly, u Ty Smithe to bere kouč samozřejmě jako “učící moment”. “Na levém křídle nikoho neviděl, takže se rozhodl hrát středem.”

Poprvé za hlavní mužstvo nastoupil Tyce Thompson. “Bylo to něco speciálního. Bylo to bláznivé s emocemi, nadšením i s nervozitou. Myslím, že mi kluci pomohli zachovat klid, abych si tyto momenty užil,” zhodnotil autor jedné asistence. “Líbila se mi jeho energie, jakým způsobem bruslil. Dával puk do brány a dokázal zajistit skvělí odraz pro svoji první asistenci v NHL. Pro mě to byl dobrý vstup do NHL,” chválil Tyce trenér Ruff.

Momenty ze zápasu

  • Tyce Thomson si připsal při debutu svůj první kanadský bod.
  • Pavel Zacha rozšířil svoji bodovou sbírku o dva body (1+1) na celkem 22 bodů (8+14).
  • Jesper Bratt svoje konto rozšířil stejným bodovým přídělem a dostal se do závěsu za Pavla s 21 body (5+16).
  • V akci pokračujeme v noci ze čtvrtka na pátek v Buffalu.

Čtěte také

Tento týden nás čeká boj o řeku Hudson, dnes bitva č. 1

Devils a Rangers mají před sebou sérii čtyř zápasů, které budou zároveň posledními vzájemnými v této sezoně. Za sebou mají tyto týmy již předešlá čtyři klání, ve kterých se dělily body rovným dílem. Každý tým vyhrál po dvou utkáních, paradoxně vždy na kluzišti soupeře. Předchozí 4 utkání vypadala následovně: 🟢 19. ledna 2021 | NYR …