Peklo / Hlavní zprávy / Manažer Fitzgerald vysvětluje trejd Palmieriho a Zajaca

Manažer Fitzgerald vysvětluje trejd Palmieriho a Zajaca

Jedna z očekávaných výměn přišla v noci. A možná byla úplně jiná, než fanoušci očekávali. Kyle Palmieri a Travis Zajac putují k New York Islanders výměnou za 1. kolo draftu 2021, 4. kolo draftu 2022 (3. kolo by to bylo v případě, kdyby Islanders postoupili do finále Stanley Cupu) a útočníky A.J. Greera a Masona Jobsta.

Průběh diskuzí o výměně a vše okolo popsal v otevřeném dopise fanouškům New Jersey Devils generální manažer Tom Fitzgerald, my vám nyní nabízíme jeho překlad:

„Mluvil jsem se všemi týmy z NHL. Nebyly to jen diskuze o Kyleovi, ale obecně spolu všichni manažeři jsou neustále v kontaktu, aby věděli, jak na tom jednotlivé týmy jsou. Utužujete tím nějaké vztahy a snažíte se zjišťovat, co si myslí, co si představují v případných výměnách a podobně. Tím to vždycky všechno začíná.

Když se s Palmierim neblížilo k dohodě o prodloužení smlouvy a uvědomil jsem si, že o něj jeví zájem několik týmů, bylo mi jasné, že bude muset dojít k výměně, jinak odejde v létě jako volný hráč bez protihodnoty. Začal jsem tedy poslouchat nabídky.

V sobotu jsem s Kylem seděl pár hodin, pokecali jsme o jeho budoucnosti, minulosti, o mých zkušenostech při uzávěrkách přestupů. Řekl jsem mu, že musím udělat to nejlepší pro organizaci a vytěžit z toho co nejvíce. V souvislosti s tím jsme se shodli, že bude nejlepší, když následující utkání neodehraje. On tomu rozuměl, respektoval to.

S Travisem jsem seděl téměř každý den třeba 15, 20 minut. Ptal jsem se ho na jeho názory, protože jsou pro mě důležité. Kdyby Travis chtěl pokračovat u nás i v případě, že se nedostaneme do play off, samozřejmě bych mu v tom vůbec nebránil. Ale vím, že je to hladový hráč a skvělý profík, který chce vyhrát Stanley Cup jako každý. A tenhle rok by toho mohl dosáhnout.

Diskutoval jsem s řadou týmů. Ale v posledních dnech nejvíce začaly na obrátkách nabírat diskuze s Louem Lamoriellem, generálním manažerem New York Islanders. O každém hráči jsme mluvili individuálně. Lou je neuvěřitelný profesionál a gentleman, je to muž slova, věřím mu. Je skvělé s ním pracovat a doufám, že si o mně myslí to samé.

Ve středu jsem za Travisem přišel znovu a řekl jsem mu: Řekni mi, co chceš. Táhnul si nás, byl jsi oporou. Vem si čas a rozhodni se, jestli chceš být vyměněn k Islanders.

On mi na to odpověděl: Ano, chtěl bych dostat šanci se posunout dál a vyhrát.

My mu to jako organizace dlužili. Jsem hrdý, že mu tuto šanci mohu poskytnout.

S oběma hráči jsme v posledních dnech jednali čestně a férově. Velice si přeji, aby tito dva skvělí borci vyhráli Stanley Cup. To by mi udělalo největší radost. Nepřeji jim nic jiného než úspěch!“

Čtěte také

Devils 0-3 Bruins