Peklo / Ohlasy / Hráli jsme jako tým s vítěznou mentalitou, chválil Jesper Bratt

Hráli jsme jako tým s vítěznou mentalitou, chválil Jesper Bratt

Vyšlo to i do třetice, Devils znovu přemohli Flyers, tentokráte v poměru 4:1! Poprvé v sezoně tak bodovali ve čtyřech zápasech za sebou, tři z nich dokonce proti Philadephii vyhráli.

Skvělý výkon podal brankář Mackenzie Blackwood, připsal si 31 zákroků! „Odchytal výborný zápas,“ chválí Lindy Ruff. „Bylo tam spousta momentů, kdy nás soupeř zatlačil. Udělali jsme nějaké chyby, ale on nás podržel. Takové typy zápasů občas bývají, kdy nehrajete úplně dobře, ale gólman vám prostě tu výhru vychytá. A tým se mu za to odmění body. Dnes to byl jeden z neho nejlepších výkonů v sezoně,“ doplnil kouč.

Dalším klíčovým faktorem bylo, že se Devils ujali v zápase opět vedení. Počtvrté za sebou. „V posledních utkáních jsme na tomhle zapracovali. Vstoupili jsme do toho naším herním stylem, hráli jsme velice rychlý hokej,“ popisuje švédský útočník Jesper Bratt. „Vstoupili jsme do toho vždy jako tým a s vítěznou mentalitou, takhle to musí pokračovat,“ dodává.

O branky se postarali právě Bratt, dále Janne Kuokkanen, Nico Hischier a Jegor Šarangovič. „Byl to týmový výkon. Bojovali jsme a konečně jsme za to byli odměněni,“ říká kapitán Hischier. „Je to skvělý pocit. Pochopitelně je to mnohem větší zábava vyhrávat,“ usmíval se. „Souhlasím s trenérem. Mackenzie Blackwood chytal neuvěřitelně. Udělal několik velkých a důležitých zákroků, přesně tohle jsme od něj potřebovali. Strašně nám to pomohlo.“

První bod v NHL si připsal urostlý bek Kevin Bahl! „Možná se párkrát stalo, že nebyl úplně přesně tam, kde měl být… Ale bylo vidět, že zápas velmi prožívá, že se snaží hrát fyzicky a dobře si počíná s pukem. Má potenciál,“ okomentoval jeho výkon trenér New Jersey Devils.

Čtěte také

Devils 0-3 Bruins