Peklo / Hlavní zprávy / Mladé pušky hodnotí sezónu. Hodně nám dala, budeme lepší, shodují se

Mladé pušky hodnotí sezónu. Hodně nám dala, budeme lepší, shodují se

Po skončení zkráceného ročníku probíhaly pohovory s hráči. Sezóna New Jersey skončila neúspěchem pro širokou veřejnost i některé fanoušky. Mladý tým ale ukázal, že má do budoucna co nabídnout a zkouškový rok 2021 byl dobrým začátkem. Po konci základní části se vyjadřovali mladíci Nolan Foote, Jesper Boqvist a Nathan Bastian.

Zajímavé výkony podával letos Nolan Foote, který začal sezónu na farmě, ale na konci sezóny se podíval i do hlavního týmu New Jersey. Teprve dvacetiletý útočník, jehož otcem je legendární Adam Foote, naskočil celkem do šesti duelů a dal i svůj první gól v NHL. Přidal jednu asistenci.

Zároveň byl třetím nejproduktivnějším hráčem farmy, ale odehrál mnohem méně utkání. Sám hráč prozradil, že jeho největším cílem v přípravě je vrátit se silnější na kemp a vysloužit si místo v prvním týmu. V Binghamtonu ovšem Foote dohraje sezónu.

Dvaadvacetiletý Jesper Boqvist začal sezónu v AHL, kde ale stihl jen osm zápasů a brzy se dostal do hlavního týmu po výborné produktivitě. Sezónu dohrál v New Jersey a po horším startu začal sbírat i body. Nakonec jich bylo sedm. “Mám pocit, že jsem byl letos více využívaný a hrálo se mi pohodlněji. Udělal jsem velký pokrok,” pronesl Boqvist.

Švédský rodák, který se v létě chystá domů, přestal o sobě pochybovat. Dodal, že mu hodně pomohl hlavní trenér Lindy Ruff a jeho trenérský tým. “Byli skvělí v komunikaci, když jsme udělali chybu,” řekl Jesper Boqvist.

Velký pokrok udělal Michael McLeod a Nathan Bastian. Jedním z velkých plusů byla letošní hra čtvrté formace, kde často nastupoval i Miles Wood. Sledovat skvělé bruslaře, kteří se nebáli přitvrdit, bylo opravdu velkým zážitkem. “Kdyby mi někdo řekl, že odehraji celou sezónu a budu platným hráčem, byl by to pro mě úspěch,” řekl Bastian.

Bastian ukázal dlouholetou chemii s McLeodem a nasbíral ze čtvrté formace slušných deset bodů. “Naše formace se naučila hrát až sedmnáct minut za zápas, začínali jsme na devíti,” pokračoval Bastian, který připomínal vyváženost formací především ve druhé polovině ročníku.

Nathan Bastian se letos projevil i tak trochu jako bad guy, který je tvrdý, nebojí se poprat a občas i něco peprného říct. Sám se o tom přesvědčil i trápící se milionář Jeff Skinner.

Čtěte také

Generálka na NHL! Na závěr přípravy konfrontace s Islanders

Po první prohře v sezóně, která přišla v MSG proti Rangers, se Devils potkají přesně o čtyřiadvacet hodin později s druhým newyorským celkem – a utkání bude hned připomínat základní část NHL. Očekávají se plné týmy na obou stranách.