Peklo / Hlavní zprávy / Lindy Ruff: Takovou sezonu už zopakovat nechceme. Poučíme se z toho!

Lindy Ruff: Takovou sezonu už zopakovat nechceme. Poučíme se z toho!

Sezona 2020/2021 se Ďáblům nevydařila dle představ. Přesto se dá nalézt několik pozitiv, a to zejména v rozvoji mladíků. Co po závěru ročníku řekli trenér Lindy Ruff a generální manažer Tom Fitzgerald?

„Máme spoustu mladých hráčů, kteří mají předpoklad k tomu, že budou úspěšní,“ těší trenéra týmu. „Nejmladší tým v lize… Mladí kluci ukázali, že opravdu rostou,“ doplňuje Lindy Ruff.

Zároveň si je kouč vědom toho, že nelze hledět jen na pozitiva. „Ze všech chyb se musíme poučit. Nesmíme je opakovat. Udělali jsme některé opravdu obrovské chyby, je prostor ke zlepšení v několika faktorech. Chceme až do konce sezony bojovat o play off, takže se v mnoha věcech musíme zlepšit,“ upozorňuje trenér.

Jedním z kroků může být pokračování v týmovosti. „Kluci hrajou jeden za všechny, to chci, aby zůstalo. Jack Hughes, Ty Smith, Nico Hischier, Miles Wood… Tihle kluci jsou prostě týmoví. Určitě k sobě ale budou potřebovat zkušeného hráče,“ přiznává Ruff.

A co na konci sezony řekl svým svěřencům? „Řekl jsem jim, že takhle nízko v tabulce už být nechceme. Že se musíme poučit, utrpěli jsme velkou lekci. Musíme se zvednout a už to nezopakovat,“ prozradil trenér týmu, který dále dodal, že si chce ponechat všechny asistenty trenéra v týmu.

Trenér podpořil také generální manažer Tom Fitzgerald. „Mezi ním a hráči funguje skvělá chemie. Vzájemně si důvěřují. Myslím si, že neexistuje žádný hráč, který by pod Lindym Ruffem nehrál rád,“ těší šéfa týmu.

Také on si pochvaloval, že v kabině najdete i přes mladý věk několik lídrů. „Třeba Miles Wood? V šatně má respekt, nebojí se zakřičet, nahecovat svůj tým. Ví, jak na to. Zhostil se této role výborně,“ pochválil útočníka hrajícího s číslem 44.

Čtěte také

Mladé pušky hodnotí sezónu. Hodně nám dala, budeme lepší, shodují se

Po skončení zkráceného ročníku probíhaly pohovory s hráči. Sezóna New Jersey skončila neúspěchem pro širokou veřejnost i některé fanoušky. Mladý tým ale ukázal, že má do budoucna co nabídnout a zkouškový rok 2021 byl dobrým začátkem. Po konci základní části se vyjadřovali mladíci Nolan Foote, Jesper Boqvist a Nathan Bastian.