Peklo / Binghamton Devils / Poslední sezóna Binghamtonu: Strašidelný rok se třemi výhrami v základní hrací době

Poslední sezóna Binghamtonu: Strašidelný rok se třemi výhrami v základní hrací době

Poslední rok hokeje na úrovni AHL v Binghamtonu byl opravdu špatný. Pouze jeden tým získal méně bodů, ale ten odehrál hned o deset duelů méně. Farma Devils byla spíše otloukánkem. Jak vypadala základní část a kdo vybočoval z průměru?

Je už jasné, že mladíci v organizaci New Jersey Devils budou od příští sezóny hrát za Uticu, která je součástí New Yorku. Hokej v Binghamtonu skončil po celkem příšerné sezóně, která moc zajímavých zápasů a momentů nenabídla.

Bing odehrál celkem čtyřiatřicet utkání a získal pouhých jednadvacet bodů. Tým pouze třikrát vyhrál v základní části, čtyřikrát v prodloužení či nájezdech. V sedmadvaceti případech ovšem prohrál a jen sedmkrát z toho měl alespoň bod.

Tým skončil na posledním fleku Severní divize. Rochester získal o čtyři body více, ale zároveň odehrálo pět utkání méně. Play-off se ovšem letos nehrálo a hrát nebude, zápasy o umístění se hrají pouze v rámci Pacifické divize. Nutno ovšem podotknout, že velká část mladíků začala sezónu v hlavním týmu Devils, jiní zase cestovali z farmy do taxi squadu.

Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal s devatenácti body Fabian Zetterlund, který dal sedm branek a na dvanáct přihrál. Sedmnáct bodů ve čtyřiadvaceti zápasech udělal Nolan Foote, který si zahrál i v NHL. Nejproduktivnějším obráncem byl Reilly Walsh, který nasbíral solidních patnáct bodů.

V závěru ročníku se ujaly i posily. A.J. Greeer, který přišel ve výměně za Palmieriho a Zajaca nasbíral v šestnácti duelech čtrnáct bodů. Mason Jobst měl ve dvanácti zápasech osm kanadských bodů. Přesně polovinu utkání odchytal Gilles Senn, který měl úspěšnost zákroků 89,5% a na zápas obdržel více jak tři a půl branky.

Čtěte také

LOSOVÁNÍ JIŽ DNES V NOCI

V noci na středu, 3. června 2021, se v New Jersey uskuteční NHL loterie, která určí konečné pořadí pro letošní Draft.  Devils mají 10,3 procentuální šanci na první volbu, stejnou šanci má i nově vstupující tým do NHL, Seattle. Lépe jsou na tom Buffalo (16.6%) a Anaheim (12.1%).  To, jak se ďáblové umístí, má několik …