Peklo / Hlavní zprávy / Jak budou vypadat reklamy na dresech?

Jak budou vypadat reklamy na dresech?

Jistě jste zaregistrovali, že se NHL uvolila ke stejnému kroku jako basketbalová NBA. Reklamy na dresech. Tento krok byl projednáván již několik posledních let a ani liga ani týmy samotné k tomu kroku nepřistupovali jednoznačně.

Bohužel šíření pandemie koronaviru, které započalo v loňském březnu, donutila tuto otázku znovu otevřít a nějakým způsobem rozhodnout. Jak tedy budou vypadat reklamy na dresech týmů NHL?

Velmi ožehavé téma

Před nedávnem Devils a všechny ostatní týmy představily reklamy hlavních sponzorů na helmách. Tento krok se setkal s pozitivními i negativními reakcemi. V konečném důsledku si na to všichni zvykli a loga se používají.

Kapitán Devils Nico Hischier

O novém stylu reklam se vášnivě diskutovalo jak na straně týmů, sponzorů, tak ale také na straně fanoušků a odborné veřejnosti. Všichni se ale shodli na tom, že reklama by měla být malá, jasná a neměla by v žádném případě narušovat design dresu, či zasahovat do log jednotlivých týmů.

Jednou takovou vizualizaci vydal jedna z fanouškovských stránek Devils v USA a reflektuje jednoho z předních sponzorů týmu z New Jersey. Tím je po pojišťovně Prudential i průmyslový gigant Wawa.

Jak by pravděpodobně mohla vypadá reklama na domácích dresech Devils

Nakonec šéf NHL Gary Bettman vydal oficiální prohlášení o připravovaných pravidlech, jak by reklama na dresech týmů NHL mohla vypadat. Toto nařízení by mohlo vejít v platnost již od sezony 2022/23. Samozřejmě to zvedlo velkou vlnu nevole, ale je to hodně citlivé téma, není se tedy čemu divit.

Na jedné straně se jedná o velké příjmy pro jednotlivé týmy, na druhou stranu, z pohledu fanouška, se jedná o “hanobení” dresu.

Jak to tedy bude?

Zde je přehled pravidel, která by se měla týkat reklam umístěných dresech týmů NHL:

  • NHL představila 4 místa na dresech, která by přicházela v úvahu (levé rameno, pravé rameno, vlevo na hrudi, v pravo na hrudi – místo kde se obvykle nachází kapitánské „C“ nebo asistentské „A“)
  • Velikost reklamy byla stanovena na maximálně 4″ x 4″ (cca. 10 x 10 cm)
  • Maximálně jedna reklama na dres
  • Reklamy nesmí propagovat alkohol, tabákové a marihuanové výrobky, sexuální obsah či služby
  • Sázkové a loterijní hry mohou být na dresech pouze při domácích zápasech, pokud jsou ovšem schválené licencí v daném státě. Týká se to i online sázení.
  • Reklamy nesmějí být na replikách dresů v online obchodech. Dresy s reklamami se budou prodávat pouze na stadionech a oficiálních obchodech.
  • V žádném případě se nestane, že NHL bude vypadat jako evropské ligy. Gary Bettman se zaručil, že ledová plocha a dresy nikdy nebudou zcela pokryty reklamami

A jak se na tuto situaci díváte vy? Líbí se Vám reklamy na dresech?

Foto: twitter.com, gettyimages.com

Čtěte také

SLAVÍME 10 LET!

Ďáblové, dneska slavíme velké výročí! 🥳 Je to přesně 10 let, co pro vás naši fanpage děláme. Chceme vám všem poděkovat za podporu. Věříme, že vám nabízíme informace tak, jak si je představujete. Za tu dobu jsme se více přiblížili hlavnímu týmu NJ Devils, několikrát ho i osobně navštívili, napojili se na lidi v Americe, …