Peklo / Prudential Center

Prudential Center

Prudential Center je jednou z nejmodernějších multisportovních arén na světě, nacházející se v Newarku, New Jersey. Aréna byla uvedena do provozu v roce 2007 a stala se novým domovem pro Ďábly z New Jersey, kteří opustili zastaralou Continental Airlines Arenu v East Rutherfordu. Hokejoví Ďáblové nejsou jediným domácím týmem. The Rock, jak se také aréně přezdívá, je domovem také basketbalového týmu Seton Hall Pirates (NCAA).

Celková cena projektu je $375 milionů, což je zhruba 7,5 miliardy českých korun. Aréna byla designována společností Morris Adjmi Architects. Prudential Center má k dispozici 76 luxusních lóží, což je nejvyšší počet v NHL, dále několik restaurací, barů a pochopitelně obchodů se suvenýry Devils. Kapacita hlediště pro hokej je 17,625 míst, pro basketbal pak 18,500 míst. PruCenter je také vybavena jednou z největších velkoplošných tabulí, která dosahuje plochy téměř 446 m2. První odehraný zápas Devils v Prudential Center byl 27. října 2007 proti Senátorům z Ottawy. Proti nim shodou okolností hráli i poslední zápas v Continental Airlines Areně.

Celkově byla aréna poprvé použita 20. října, vystoupil zde chlapecký pěvecký sbor Newark Boys Chorus. Oficálně ale byla otevřena o 5 dní později velkým koncertem. Vystoupil zde rodák z New Jersey Bon Jovi, dále také country dvojice Big & Rich, zpěvačka Gretchen Wilson, anebo skupiny The All-American Rejects, Daughtry a My Chemical Romance.

8. ledna 2010 se stal první vážný problém – při zápase s Tampou Bay přestala fungovat některá světla v aréně. PSE&G (firma, jenž má na starosti elektrickou energii v Prudential Center) na restartování systému pracovala téměř dvě hodiny, ale neúspěšně. Zápas byl odložen a hrál se o dva dny později, pouze před 3000 diváky, ačkoliv na původní duel zavítalo celkem 15129 fanoušků.  Tampa vyhrála 4:2.

Původně v Prudential Center měli hrát i basketbalisté New Jersey Nets, ale ti se nakonec stěhovali do Brooklynu. Barclays Center se ale muselo rekonstruovat a tak Nets odehráli v Prudential Center dvě sezony (2010-2012). Poslední možnost vidět zde NBA byla na konci června 2012, kdy se zde konal draft.

První gól v této aréně má na svědomí ottawský Chris Neil, za Devils zde poprvé skóroval Brian Gionta. První hattrick zde padl 31.10.2007 v zápase proti Lightning, dal ho Jay Pandolfo. Zápas skončil 6:1 a byla to první výhra Devils v tomto působišti. 15.4.2009 viděli místní fanoušci první výhru v play-off (proti Hurricanes) a v roce 2012 první vítěznou sérii, proti Floridě. Po některých utkáních zde mají lidé možnost volného bruslení.

Významnou událostí bylo také pořádání draftu NHL 2013.

Pod stropem haly visí čtyři dresy – #3 Ken Daneyko, #4 Scott Stevens, #27 Scott Niedermayer, #30 Martin Brodeur. V příští sezoně přibude #26 Patrik Eliáš.